Reklama

Eilish v boji proti nerealistickým ideálům krásy: Nechte si udělat, co chcete, ale přiznejte to

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru pro deník The Guardian otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu.

V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

„Na internetu vidím lidi, kteří vypadají, jak já jsem nikdy nevypadala,“ prohlásila Eilish. „A hned si říkám: ‚Panebože, jak to dělají?‘ Vím, jak to v tomhle průmyslu chodí a co lidé na fotkách používají. A vlastně vím, že to, co vypadá skutečně, může být falešné. Přesto to pořád vidím a říkám si: ‚Bože můj.‘ Z toho mám opravdu špatný pocit,“ pokračovala zpěvačka.

„Tím chci říct, že jsem si velmi jistá tím, kdo jsem, a jsem velmi spokojená se svým životem… očividně nejsem spokojená se svým tělem,“ vysvětlila, než dodala: „Ale kdo je?“

Eilish pokračovala ve svém upřímném rozhovoru a přiznala, že její fotografie, které pořídili paparazzi, ovlivňují i to, jak se cítí ve svém těle. Podobný vliv mají podle jejích slov i komentáře na sociálních sítích.

„Těla potřebujeme jen na to, abychom mohli jíst, chodit a kadit. Potřebujeme je jen k tomu, abychom přežili,“ řekla během interview. „Je směšné, že těla vůbec někoho zajímají. Jako proč? Proč nás to zajímá?“ přemítala zpěvačka a skladatelka.

„Když jsem na pódiu, musím se oprostit od myšlenek, které mě napadají ve vztahu k mému tělu,“ pokračovala devatenáctiletá popová ikona. „Zvlášť proto, že nosím oblečení, které je větší a snáze se v něm pohybujete, aniž byste museli ukázat všechno. Může být totiž opravdu nelichotivé. Na fotkách vypadá jako… ani nevím jak,“ popsala své pocity Eilish.

„Protože mám tak strašný vztah ke svému tělu, že byste tomu nevěřili, takže se od toho prostě musím oprostit,“ dodala zpěvačka. Jako dítě se věnovala tanci a představovala si, že právě tanec bude součástí její kariéry, dokud ve 13 letech neutrpěla vážné zranění kyčle.

Propagace nedosažitelných tělesných standardů mladé generaci ubližuje

Jedna z písní na novém albu se zabývá podobným tématem. „OverHeated se týká všech lidí, kteří propagují nedosažitelné tělesné standardy,“ prohlásila Eilish. „Je úplně v pořádku, že si necháte něco udělat, uvedla v rozhovoru pro The Guardian.

„Nechte si udělat to či ono, prostě cokoli, co vás dělá šťastnými. Ale když to popřete a řeknete: ‚Tohohle všeho jsem dosáhl sám a když se budete víc snažit, můžete to mít taky.‘ To mě doslova rozzuří,“ svěřila se Eilish. Zároveň upozornila, že podobná prohlášení mohou být pro mladé lidi velmi škodlivá.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Shannen Doherty o rakovině

Shannen Doherty o životě s rakovinou: Bucket list nemám, mé jediné...

Zůstává silná. Americká herečka Shannen Doherty tento týden informovala fanoušky o svém pokračujícím boji s rakovinou ve čtvrtém stádiu. Zároveň vysvětlila, proč si myslí, že je tak důležité svůj příběh sdílet.
Britney Spears

Účet Britney Spears na Instagramu náhle zmizel. Zpěvačka později obavy fanoušků...

Zpěvačka Britney Spears, která se na Instagramu pyšnila více než 34 miliony sledujících, aktivně používala svůj účet až do chvíle, kdy v úterý bez jakéhokoli vysvětlení zmizel.
Met Gala 2021: slavnostní róby

Met Gala 2021: Podívejte se na slavnostní róby z módní události...

Červená, stříbrná a zlatá v pondělí vládly galavečeru Metropolitního muzea umění v New Yorku na oslavě toho nejlepšího z americké módy. Benefiční akce Met Gala se vrací poté, co byla loni zrušena kvůli pandemii koronaviru.
Britney Spears

Britney Spears se zasnoubila. Jejím vyvoleným je osobní trenér Sam Asghari

Popová hvězda Britney Spears, která bojuje s roky trvající nucenou správou svých osobních záležitostí i financí, v neděli na sociálních sítích oznámila, že je zasnoubená s dlouholetým přítelem Samem Asgharim.
Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací

Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací, spekuluje spisovatelka Hilary...

Britská královská rodina, jejíž historie sahá více než tisíc let do minulosti, by mohla během dvou generací zaniknout, řekla oceňovaná spisovatelka Hilary Mantel v sobotním rozhovoru.
Kylie Jenner

Kylie Jenner potvrdila, že čeká druhé dítě. Na sítích sdílela emotivní...

Americká modelka a podnikatelka Kylie Jenner ve středu potvrdila spekulace o druhém těhotenství prostřednictvím videa, které sdílela na svém Instagramu.
Reklama
Reklama
Reklama