Více
  -0.3 C
  Czech
  Sobota 28. ledna 2023

  Další rok v knihách: Mary Kay investuje do budoucnosti mladých žen prostřednictvím programů a stipendií, které jim poskytují příležitosti ke vzdělávání s významným potenciálem

  Dallas (USA) 23. prosince 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Společnost Mary Kay nedávno oznámila svou strategii udržitelného rozvoje – Enriching Lives Today for a Sustainable Tomorrow (Obohacování dnešních životů pro udržitelný zítřek), která zahrnuje pět pilířů, 15 závazků a více než deset let činnosti. Tato strategie byla vypracována ve spolupráci s klíčovými zúčastněnými stranami společnosti Mary Kay a je v souladu s cíli udržitelného rozvoje OSN, díky čemuž se společnost Mary Kay stala důležitou součástí globální koalice pro zajištění lepší budoucnosti.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20221222005031/en/

  V rámci této komplexní strategie a v rámci pokračování své desítky let trvající podpory posílení postavení žen, vzdělávání a podnikání se společnost Mary Kay zavázala poskytnout do roku 2030 250.000 mladých žen příležitost ke vzdělávání. Aby podpořila své poslání spočívající v obohacování životů žen, zajistila v roce 2022 partnerství a stipendia s místními a celosvětovými organizacemi mladým ženám po celém světě výjimečné příležitosti ke vzdělání, aby si mohly plnit své sny.

  2022 Mary Kay Inc. Partnerství/programy zahrnovaly např:

  • Granty pro mladé ženy v oborech STEAM – šest příjemkyň získalo granty vytvořené s cílem pozvednout mladé ženy v oborech STEAM a povzbudit je, aby pokračovaly ve svých zájmech a kariéře. Příjemkyně z roku 2022 pocházely ze Severní Makedonie, Německa, Filipín, Číny a Austrálie a usilovaly o kariéru v různých oblastech, od vývoje aplikací a architektonických děl až po fyziku a geotermální vynálezy.

  • Grant na další vzdělávání pro mladé ženy v oblasti STEAM – V rámci grantů a sociální kampaně společnosti Mary Kay Young Women in STEAM získala Ivanna Hernandezová, držitelka grantu z roku 2021, druhý grant na další realizaci svého snu stát se první latinskoamerickou astronautkou, která poletí na Mars. Vystoupila v dokumentárním filmu, který byl natočen s cílem inspirovat mladé ženy ke střelbě ke hvězdám – nebo v tomto případě na Mars!

  • Stipendium Společnosti kosmetických chemiků Madam C. J. Walkerové – Založeno na počest Walkerové, první ženy, která se sama stala milionářkou a která zbohatla na vývoji řady kosmetických a vlasových produktů pro černošské ženy. Na 75. výročním zasedání SCC předaly paní A’Lelia Bundlesová, pravnučka madam C. J. Walkerové, a doktorka Michelle Hinesová, ředitelka pro formulaci produktů ve společnosti Mary Kay, stipendia madam C. J. Walkerové pro studenty z nedostatečně zastoupených menšin, kteří se snaží získat vysokoškolské vzdělání v oborech STEM souvisejících s kosmetickým průmyslem a osobní péčí. Toto ocenění podporuje Společnost kosmetických chemiků, partnerem je a financuje ho společnost Mary Kay. Mezi vítězné příjemce patří: Joy Rutherfordová, studentka pátého ročníku doktorského studia a výzkumná pracovnice NIH; a Imani Elaine Porterová, studentka druhého ročníku biochemie na Hampton University.

  • Organizace Network for Teaching Entrepreneurship (Síť pro výuku podnikání) – Partnerství, jehož cílem je poskytnout 47.000 mladým lidem na celém světě výukové programy v oblasti podnikání a příležitosti k rozvoji inovativního myšlení. Prostřednictvím podpory 1) základního programu Aspiring Entrepreneurs Program (USA); 2) World Series of Innovation a 3) World Series of Innovation Challenge Innovation Days pomáhá společnost Mary Kay umožnit mladým lidem dosáhnout jejich podnikatelských snů. Ve školním roce 2021-2022 společnost Mary Kay sponzorovala NFTE World Series of Innovation (WSI), kde 21 týmů začínajících začínajících sociálních podnikatelů vyhrálo celkem 16.800 USD za svá navržená řešení sedmi výzev, z nichž každá byla zaměřena na podporu jednoho z cílů udržitelného rozvoje. Mezi sponzory sedmi inovačních výzev patřili: Bank of the West, Citi Foundation, Mary Kay, Saint-Gobain North America, Ernst & Young, LLP (EY), Maxar Technologies a PIMCO. Světová série inovačních výzev 2022 byla zahájena v září 2022 a společnost Mary Kay se jí účastní již třetím rokem a řeší cíl SDG 14: Život pod vodou.

  • Město Lewisville, IncubatorEDU – ve spolupráci s Lewisville Independent School District (LISD) nabízí IncubatorEDU studentům Lewisville High School rozsáhlý podnikatelský program. Mentoři z komunity a akce na konci roku poskytují studentům skutečné podnikatelské zkušenosti a vzdělávací příležitosti.

  • Akademie marketingových věd – Již více než 25 let podporuje společnost Mary Kay udělování cen Mary Kay za disertační práce a návrhy disertačních prací na každoroční konferenci Akademie marketingových věd (AMS), kde účastníci z řad doktorandů prezentují své úspěšně obhájené disertační práce a získávají finanční odměnu a kritickou zpětnou vazbu od kolegů, aby zvýšili své šance na budoucí publikování své práce ve vědeckých časopisech.

  • Uršulinská akademie v Dallasu – Nadační stipendium Mary Kay Ashové – stipendium každoročně udělované na podporu dívek se vzděláním, které je vybaví dovednostmi a sebevědomím potřebnými k tomu, aby dokázaly velké věci.

  • Armádní stipendijní nadace – čestné stipendium Mary Kay Corporation – stipendium každoročně udělované zasloužilým synům a dcerám vojáků americké armády a armádních veteránů a manželkám vojáků v aktivní službě.

  • Hispánský stipendijní fond – stipendium každoročně udělované s cílem podpořit studenty a rodiče a poskytnout jim znalosti a prostředky k úspěšnému dokončení vysokoškolského studia a zároveň poskytnout podpůrné služby a stipendia co největšímu počtu výjimečných studentů, stipendistů HSF a absolventů.

  O společnosti Mary Kay

  Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedInu nebo nás sledujte na Twitteru.

  Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221222005031/en/

  Kontakty

  Mary Kay Inc.

  Korporátní komunikace

  marykay.com/newsroom

  972 687 5332 nebo [email protected]

  Zdroj: Mary Kay Inc.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  Sledujte nás na sítích

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Washington je znepokojen eskalujícím napětím mezi Izraelem a Palestinou

  Washington vyjádřil znepokojení nad eskalací napětí mezi Izraelem a Palestinou. Izraelské síly ve čtvrtek zabily na Západním břehu devět Palestinců, včetně dvou civilistů. V pátek brzy ráno zachytila izraelská protiraketová obrana dvojici střel vypálených z Gazy, na město pak dopadly izraelské rakety. Tento požár se snaží uhasit OSN.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Nová technologie přemění vodní páru nad oceány v pitnou vodu

  Američtí vědci vymysleli technologii, která přemění vodní páru na sladkou vodu. Vodní páry nad oceány se nachází téměř neomezené množství a podle studie to nezmění ani globální oteplování. Technologii proto lze označit za udržitelné řešení, jak zásobovat pitnou vodou lidi v suchých a chudších oblastech.