15.2 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Americká armáda oznámila nález trosek stíhačky F-35 zmizelé nad Jižní Karolínou

Podle představitelů námořní pěchoty se podařilo najít a identifikovat trosky stíhacího letounu F-35, který zmizel nad Jižní Karolínou poté, co se pilot za neznámých okolností katapultoval. Námořní pěchota pozastavila činnost všech svých letadel v USA i mimo ně.

Crystal S. Denlingerová, MD, FACP, jmenována novou generální ředitelkou National Comprehensive Cancer Network a Robert W. Carlson, MD, po více než 10 letech v čele této globální onkologické neziskové organizace míří do penze

Plymouth Meeting (USA) 23. srpna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Dr. Denlingerová je v současné době vědeckou ředitelkou NCCN a dříve působila jako předsedkyně a členka několika panelů NCCN Guidelines Panel, které se zabývají dodržováním standardních doporučení pro léčbu rakoviny založených na důkazech.

National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®), nezisková aliance předních akademických onkologických center, dnes oznámila, že její novou výkonnou ředitelkou (CEO) se stane Crystal S. Denlingerová, MD, FACP. Dr. Denlingerová, která je v současné době viceprezidentkou a vědeckou ředitelkou NCCN, byla do čela celosvětové organizace pro léčebná doporučení jmenována na základě celostátního konkurzu a nahradí dlouholetého generálního ředitele Roberta W. Carlsona, MD, který odchází do penze.

Dr. Denlingerová má za sebou dlouhou historii řízení onkologické péče v rámci NCCN i mimo ni. V roce 2012 získala ocenění NCCN Young Investigator Award a v roce 2018 obdržela cenu NCCN Rodger Winn Award za příkladné vedení, odhodlání a nasazení při tvorbě pokynů NCCN pro klinickou praxi v onkologii ( NCCN Guidelines ® ). Než byla v lednu 2021 jmenována vědeckou ředitelkou, byla předsedkyní panelu NCCN Guidelines® pro přežití (tuto funkci předtím zastával Dr. Carlson) a působila také v panelu pro kostní, jícnové/žaludeční a okultní primární nádory, v panelu pro onkologii starších dospělých, v redakční radě JNCCN—Journal of the National Comprehensive Cancer Network, v řadě výborů pro tvorbu abstraktů a vědeckých recenzí a podílela se na vypracování NCCN Harmonized Guidelines ™ pro subsaharskou Afriku.

Od svého nástupu do NCCN na plný úvazek zajišťuje organizační vedení, stojí v čele pilotních programů pro Health Equity Report Card, dohlíží na poskytování grantů v oblasti onkologického výzkumu v rámci programu NCCN pro onkologický výzkum (ORP) a podporuje osvětovou činnost NCCN s cílem zlepšit péči o pacienty s rakovinou a politiku v této oblasti po celém světě. Dr. Denlingerová také dohlíží na Kompendium léků a biologických léčiv NCCN (NCCN Compendium®), NCCN Biomarkers Compendium® a knihovna šablon pro objednávku chemoterapie (NCCN Templates®).

„Dr. Denlingerová je ideální volbou. Naváže na působivou, nesmazatelnou práci Dr. Carlsona ve vedení této přední onkologické organizace,“ řekl John W. Sweetenham, MD, FRCP, FACP, FASCO, profesor medicíny a zástupce ředitele Sítě pro klinickou léčbu rakoviny v Harold C. Simmons Comprehensive Cancer Center na UT Southwestern a předseda správní rady NCCN. „Dlouhodobě se zasazuje o zlepšování výsledků a zkušeností všech pacientů s rakovinou. Těší se velké oblibě v celé NCCN i v širší onkologické komunitě. Její neúnavné úsilí a vynikající výsledky v léčbě pacientů, rozvoji nového výzkumu, navazování partnerství a argumentaci u vládních úřadů pomohou NCCN i v příštích letech definovat a rozvíjet vysoce kvalitní a hodnotnou péči o pacienty s rakovinou po celém světě.“

Dr. Denlingerová dříve působila jako primářka gastrointestinální lékařské onkologie, zástupkyně ředitele programu časného vývoje léků ve fázi 1, ředitelka programu pro přeživší a docentka na oddělení hematologie/onkologie a dosud působí jako odborná asistentka ve Fox Chase Cancer Center, jedné ze členských institucí NCCN .

Dr. Denlingerová vystudovala kombinovaný program BS/MD na The College of New Jersey a Rutgers New Jersey Medical School, poté absolvovala rezidenční pobyt na oddělení interní medicíny v Mount Sinai Medical Center a hematologicko-onkologickou stáž ve Fox Chase Cancer Center/Temple University Hospital. Napsala stovky článků a abstraktů z klinického výzkumu a obdržela řadu ocenění od organizací, jako jsou Nadace Americké společnosti klinické onkologie (ASCO) a Americká lékařská fakulta.

Jako generální ředitelka bude Dr. Denlingerová řídit více než 150 zaměstnanců v celosvětové centrále NCCN nedaleko Filadelfie v Pensylvánii. Pokyny NCCN jsou uznávaným standardem pro léčbu nádorových onemocnění a nejpodrobnějšími a nejčastěji aktualizovanými pokyny pro klinickou praxi, které jsou k dispozici napříč všemi oblastmi medicíny. Dr. Delingerová bude také řídit na programy podporující globální spolupráci, nový onkologický výzkum, recenzované publikace, informace pro pacienty a politiku v oblasti rakoviny.

„Od první třídy jsem chtěla být doktorkou a od střední školy onkoložkou. Na vlastní kůži jsem zažila, jaké to je, když někdo blízký bojuje s rakovinou, a to jak v raném, tak v pokročilém stádiu,“ řekla doktorka Denlingerová. „Během let, kdy jsem se věnovala pacientům, řídila klinické studie a pomáhala s úpravou mezinárodních standardů péče založené na důkazech, jsem zaznamenala obrovský pokrok v léčbě rakoviny a jejích výsledcích. Mám chuť přiložit ruku k dílu tam, kde mohu odvést co největší kus práce pro co největší počet lidí, a proto jsem poctěna nabídkou vykonávat roli generální ředitelky NCCN. Jsem za tuto příležitost vděčná doktoru Carlsonovi, správní radě NCCN a všem svým kolegům.“

Prokazatelné činy ke zlepšování a usnadňování kvalitní, účinné, férové a dostupné onkologické péče

Dr. Carlson oznámil svůj plán odejít do penze v lednu 2023, tedy 10 let poté, co se ujal vedení NCCN. Když nastoupil do funkce, měla NCCN 58 NCCN Guidelines® a 11 NCCN Guidelines for Patients®. Pod jeho vedením se program klinických informací rozšířil na 84 pokynů, které zakotvují nejnovější poznatky a konsensus odborníků pro léčbu téměř všech typů rakoviny, screening, prevenci a podpůrnou péči. Knihovna NCCN Guidelines for Patients nyní obsahuje 67 přístupných knih, které lidem s rakovinou i pečovatelům poskytnou informace potřebné k informovanému výběru léčby.

Využívání pokynů NCCN se v posledním desetiletí rovněž výrazně zvýšilo. V roce 2012 si pokyny stáhlo 4,4 uživatelů, v roce 2022 jich bylo již 13,3 milionu. K těmto bezplatným zdrojům má přístup více než 1,7 milionu registrovaných uživatelů a téměř polovina z nich se nachází mimo Spojené státy.

Dr. Carlson během svého funkčního období rozšířil počet členů NCCN z 21 na 33 elitních akademických onkologických pracovišť ve Spojených státech k dubnu 2023. Během jeho působení se také zdvojnásobil počet zaměstnanců v celosvětové centrále NCCN.

„Budeme mu navždy vděční za zápal a odborné znalosti, které do funkce generálního ředitele NCCN vnesl, a za obrovský kus práce, který během své nesrovnatelné kariéry udělal pro lidi s rakovinou a jejich blízké po celém světě,“ řekl Dr. Sweetenham. „Své neúprosné odhodlání dosahovat dokonalosti kombinoval se stejně hlubokou laskavostí a soucitem. To bylo obzvlášť patrné při spolupráci s místními odborníky a tom, aby byly pokyny NCCN přístupnější v zemích a regionech s různou úrovní zdrojů. Dr. Carlson byl také osobně iniciátorem úspěšné kampaně Just Bag It, jejímž cílem bylo bezpečnější zacházení s chemoterapií. Dbal na rostoucí úsilí NCCN v boji za rovnost v onkologické péči a využívání respektujícího a genderově potvrzujícího jazyka ve všech pokynech NCCN. Během jeho působení se také výrazně zvýšily prestiž a vliv NCCN v oblasti národní a celosvětové politiky péče o pacienty s rakovinou.“

„Těší mne, že v pozici nového generálního ředitele NCCN mohu přivítat Dr. Denlingerovou a věřím, že NCCN bude i nadále stavět na našich četných a dlouhodobých úspěších, které pomáhají všem lidem s rakovinou žít lépe,“ řekl Dr. Carlson. „Bylo mi nesmírnou ctí spolupracovat s tolika obětavými kolegy, pacienty a aktivisty na zásadním zlepšení přístupu k vysoce kvalitní onkologické péči v průběhu let.“

Dr. Denlingerová se funkce generální ředitelky NCCN ujme 9. října 2023.

O organizaci National Comprehensive Cancer Network

Organizace National Comprehensive Cancer Network® ( NCCN ® ) je nezisková aliance předních onkologických center , která se věnuje péči o pacienty, výzkumu a vzdělávání. Posláním NCCN je zlepšování a usnadňování kvalitní, efektivní, spravedlivé a dostupné onkologické péče pro zkvalitnění života všech pacientů. Pokyny NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology (NCCN Guidelines®) poskytují transparentní, na důkazech založená konsenzuální doporučení odborníků pro léčbu rakoviny, prevenci a podpůrné služby. Představují uznávaný standard pro klinické vedení a zásady při léčbě rakoviny a také nejpodrobnější a nejčastěji aktualizované pokyny pro klinickou praxi, které jsou v jakékoliv oblasti medicíny k dispozici. Pokyny pro pacienty NCCN Guidelines for Patients® poskytují odborné informace o léčbě rakoviny, aby tak pacienty za podpory nadace NCCN Foundation ® lépe informovaly a zlepšily jejich pozici během léčby. Organizace NCCN také podporuje další vzdělávání, globální iniciativy a zásady a spolupráci na výzkumu a publikování v oboru onkologie. Další informace naleznete na stránkách NCCN.org .

Kontakt pro média:

Rachel Darwin

267-622-6624

[email protected]

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2187817/NCCN_Denlinger_2.jpg

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2187818/National_Comprehensive_Cancer_Network_CarlsonR_3.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg

PROTEXT

Sledujte nás na sítích

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

DOPORUČUJEME

Druhý otevřený dopis prezidentu České republiky

Voznice 22. září 2023 (PROTEXT) - Vydavatel knih, překladatel a matematik Rudolf Červenka zaslal druhý otevřený dopis prezidentu České republiky Petru Pavlovi. Navazuje na...

BRACCO IMAGING S.p.A. OZNAMUJE CELOSVĚTOVOU DOHODU SE SPOLEČNOSTÍ SUBTLE MEDICAL, Inc.

Milán (Itálie) 22. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Lídři v oboru prozkoumají potenciál umělé inteligence v kontrastní magnetické rezonanci Společnost Bracco ImagingI S.p.A., světový lídr v...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

V Jerevanu demonstranti opět volají po pomoci Arménům v Náhorním Karabachu

V Jerevanu dnes několikátý den po sobě protestují lidé proti způsobu, jakým arménská vláda reaguje na krizi v Náhorním Karabachu. Tu v úterý vyostřila rozsáhlá vojenská operace Ázerbájdžánu, po níž se arménské síly v oblasti vzdaly.

Biden oznámil balíček pomoci Ukrajina ve výší 325 milionů dolarů

Americký prezident Joe Biden schválil novou vlnu vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. První americké tanky M1 Abrams budou na Ukrajinu dodány už příští týden, řekl dále Biden. Státníci se dohodli na tom, že USA Ukrajině pomůže před zimou posílil její protivzdušnou obranu. Zelenskyj se ve čtvrtek setkal s americkými zákonodárci a navštívil Pentagon. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zelenskyj po USA navštíví Kanadu, setká se s Trudeauem a promluví v parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštíví Kanadu, kde se setká s premiérem Justinem Trudeauem a vystoupí v parlamentu. Informovala o tom ve čtvrtečním prohlášení kancelář kanadského premiéra poté, co skončila Zelenského návštěva USA.