Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Černý scénář se naplnil. Český nároďák pojede do Švédska bez své největší zbraně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  S nadějí, odhodláním, ale bez největší zbraně. Českou fotbalovou reprezentaci čeká už ve čtvrtek baráž o postup na mistrovství světa do Kataru, na začátku týdne ale všechny zasáhla zdrcující zpráva. Patrik Schick nezvládne za tak krátký čas doléčit zranění a v Solně se druhý nejlepší střelec Bundesligy jistojistě nepředstaví.

  Všichni doufali, nakonec se ale musí smířit s tím, že poslední naděje pohasla. Patrik Schick se před pár týdny zranil a pohybuje se na marodce. Lékaři jeho stav viděli nadějně, český útočník už individuálně trénuje, bohužel pro Leverkusen a český nároďák ale do zápasů ještě zasáhnout nemůže.

  Ještě před pár dny přitom bylo vedení reprezentace optimistické. „Patrik věří, že nastoupí do některého z těchto zápasů a podle toho se ukáže, jestli bude k dispozici pro reprezentaci,“ myslel si kouč Jaroslav Šilhavý. Jenomže ani víkendový zápas s Wolfsburgem kanonýr nestihl.

  Schick chybí na soupiskách od poloviny února, kdy se ve druhém poločase souboje s Mohučí skácel k zemi a zůstal ležet. Doktoři přišli po zápase s nepříjemným verdiktem, Schick má natržený úpon lýtkového svalu. Spustil se boj o čas, jak už ale po změně v nominaci víme, Češi se budou muset obejít bez něj.

  Není všem dnům konec

  Český národní tým se porve už ve čtvrtek o postup do finále baráže o světový šampionát, který bude v listopadu a prosinci letošního roku hostit Katar. Švédsko ještě Schick nestihne, v případě postupu by se ale mohl k týmu připojit pro bitvu s Polskem.

  „Věřili jsme, že Patrik bude k dispozici. Před týdnem začal trénovat, ale do plného tréninku s týmem se nakonec zapojí až teď. Je to pro nás velká ztráta. Ale jsme domluvení, že bychom se v případě postupu do finále spojili a řekli si, jaký je Patrikův stav před zápasem v Polsku. Existuje tak možnost, že by se připojil v průběhu srazu,“ prozradil Šilhavý.

  Kdo místo něj? Ruská liga svědčí Kuchtovi, který o víkendu opět pálil i asistoval, právě on by tak mohl českého elitního střelce nahradit. Spolu s ním se mluví třeba také o Tomáši Pekhartovi. Kromě Schicka nepojede do předměstí hlavního města Švédska ani Jiří Pavelka. Náhradníky budou Milan Heča a Václav Jemelka.

  • Zranění reprezentanti: Patrik Schick, Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Kalas, Jan Bořil, Petr Ševčík, Matěj Vydra, Aleš Mandous
  • Baráž nestihnou ani: David Hovorka, Ondřej Kúdela, Filip Novák, Lukáš Provod, Václav Černý

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS