Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Budování síly. Jógové pozice pro začátečníky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Budování síly není tak těžké, jak si myslíte. Chce to jen cvik. Tyto dvě pózy jsou vhodné pro začátečníky a posunou vás dále. Přečtěte si návod.

  Tyto základní ásany jsou určeny pro studenty jógy, zejména začátečníky, kteří chtějí budovat sílu. Cvičení se zaměřuje na klíčové prvky zapojení břišních svalů a to, jak z nich čerpat sílu, najít stabilitu v ramenou a neustále se vracet do rovnováhy ve svém těle a mysli.

  Buďte trpěliví, pokračujte v cvičení a ucítíte, jak se vaše síla začíná formovat.

  Jógové pozice pro budování síly

  Pozice prkna

  Pokud jste začátečník, přejděte z pozice střechy tak, že snížíte kolena na podložku. Položte lokty na podložku tak, aby byly přímo pod vašimi rameny. Vaše předloktí budou rovnoběžná a dlaně budou směřovat dolů. Široce roztáhněte prsty a odtáhněte lopatky od sebe. Zatlačte dolů od ramen a loktů, a přitom držte hrudník široký. Zůstaňte zde na 5 pomalých nádechů.

  Poté, co si tuto pozici několikrát nacvičíte, zatlačte také spodní žebra směrem k páteři, abyste zapojili břišní svaly. Prodlužte svou kostrč směrem k zadní části podložky. Přitáhněte nohy k sobě. Zůstaňte zde na 5 pomalých nádechů. Spusťte se na podložku. Opakujte 3x.

  Vasisthasana (boční prkno)

  Pokud jste začátečník, dostaňte se do pozice střechy. Posuňte ramena dopředu, dokud nebudou téměř nad zápěstím. Přeneste váhu do levé ruky. Začněte zvedat pravý bok nad levý. Při tom se přirozeně přetočíte na vnější okraj levého chodidla a vnitřní okraj pravého chodidla. Vaše chodidla budou stále přibližně na vzdálenost boků. Pokud můžete, přiložte pravou ruku k pravému boku a dívejte se dolů na podložku, abyste si pomohli udržet rovnováhu.

  Pevně ​​zatlačte levou rukou a snažte se udržet záda rovná a dlouhá, spíše než klenutá nebo zaoblená. Budete se kolébat. To je naprosto v pořádku. Když se začnete cítit vyrovnaně, můžete pomalu obrátit pohled nahoru ke stropu. Zůstaňte zde na 5 pomalých nádechů. Spusťte pravou ruku na podložku, následně kolena a odpočívejte. Opakujte na levé straně.

  Poté, co si tuto pozici několikrát nacvičíte, postavte pravou nohu na levou. Ohněte obě nohy jako byste přitahovali prsty k nosu. Pevně ​​zatlačte levou rukou. Pokud se cítíte pohodlně, natáhněte pravou paži ke stropu a udržujte pohled nehybný a dolů. Nakonec pomalu zvedněte pohled na pravou ruku. Zůstaňte zde na 5 pomalých nádechů. Spusťte pravou ruku na podložku, následně kolena a odpočívejte. Opakujte na levé straně.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS