Více
  0.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí. Informuje o tom The Guardian.

  Nejen s nedostatkem lékařů v nemocnicích se nyní potýkají země uprostřed opět sílící pandemie. Nárůst počtu majitelů psů i koček během uzávěr a práce z domova se podepsal na nedostatku veterinářů.

  Poslední zpráva Asociace výrobců krmiv pro domácí zvířata (PFMA) uvádí, že od začátku pandemie si přineslo domů domácího mazlíčka více než 3,2 milionu britských domácností.

  Britská veterinární asociace (BVA) proto nabádá k opatrnosti. Lidé, kteří zvažují nákup mazlíčků pod vánoční stromeček jsou dle The Guardian žádáni, aby si před nákupem ověřili, zda se o jeho zdraví dokáží postarat.

  Poptávka po veterinářích se navíc nyní zvýšila nejen v důsledku koronaviru, ale také kvůli Brexitu. S tím se totiž pojí nové požadavky na zdravotní kontroly při vývozu potravin do EU.

  Pokud si říkáte, že byste si měli pořídit štěně, kotě nebo cokoli jiného, pak by součástí náležité péče, kdy přemýšlíte o tom, jak se o toto zvíře postaráte po celý jeho život, měla být úvaha, kde budete mít přístup k veterinární péči,“ uvedl pro deník zástupce předsedy BVA James Russell.

  Dodal, že lidem doporučují, aby se zeptali ve svém okolí, zdali lokální veterináři stále přibírají nové klienty.

  Na vině i nové certifikace

  K situaci s veterináři se před pár dny vyjádřila také britská Agentura pro potravinové standardy (FSA). Varovala producenty masa a drůbeže, že nedostatek veterinářů by mohl ovlivnit dodávky masa během Vánoc.

  Všichni vývozci masa a ryb do EU si totiž musí nechat od veterinářů nebo veterinárních úředníků certifikovat potraviny pro vstup do Evropy, dodává The Guardian.

  Dle Russella nový certifikační proces bere veterinářům obrovské množství času. Z tohoto důvodu byl kupříkladu na začátku roku 2021 zastaven vývoz některých ryb ze Skotska, připomíná deník.

  Vývoz ale není jediným problémem. Mnoho veterinářů pracujících ve Velké Británii pocházelo z Evropy. Přísnější imigrační pravidla jejich příchod do Británie nyní ztěžují. „Vidíme, že jich do země přichází mnohem méně. Je to kombinace brexitu a covidu,“ dodal.

  Dle úředníka vlády Spojené království zajistilo dostatečný počet veterinárních lékařů a úředníků. Těm, kteří měli zájem o kontroly potravin a zvířat, nabídla vláda bezplatné školení.

  Labouristická poslankyně Meg Hillier ale oponovala, zdali práce s vývozci neodvádí veterináře od „veškeré jejich soukromé praxe“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Malik Faisal Akram

  Domů se vrátím v pytli na mrtvoly, hlásil před smrtí terorista Malik Faisal Akram

  Zpravodajský portál Daily Mail zveřejnil obsah nahrávek teroristy z útoku v texaské synagoze. Anglický rodák s pákistánskými kořeny vyzýval Američany k Džihádu, uzurpoval svou manželku a smrt si prý objednal u Alláha.
  Reklama
  Reklama
  Reklama