Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Bidenova vnučka Naomi bude mít svatební hostinu v Bílém domě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vnučka amerického prezidenta Joea Bidena Naomi bude mít svatební hostinu v Bílém domě. V oficiálním sídle prezidenta USA se dosud konaly jen čtyři svatební recepce, tato bude pátá. Novomanželé ji plánují na listopad.

  Osmadvacetiletá Naomi Bidenová je absolventkou práva na Kolumbijské univerzitě a dcerou Huntera Bidena, prezidentova syna. Jejím vyvoleným je o čtyři roky mladší student práv na Pensylvánské univerzitě Peter Neal, zasnoubili se loni v září.

  Zatím poslední svatební hostinu v Bílém domě měla v roce 2008 Jenna Bushová Hagerová, dcera tehdejšího prezidenta George Bushe.

  O něco početnější než hostiny byly v Bílém domě svatební obřady, celkem jich zde bylo 18. První se konala v roce 1812, kdy si sestra první dámy Dolley Madisonová brala Thomase Todda. Nejhonosnější byla podle BBC svatba dcery prezidenta Ulyssese Granta z roku 1874.

  O dvanáct let později se ve svém vlastním sídle ženil prezident Grover Cleveland. V Bílém domě se vdávaly i dcery prezidentů Lyndona Johnsona nebo Richarda Nixona.

  Zatím poslední svatba se na adrese 1600 Pennsylvania Avenue konala v roce 2013 a jako jedna z mála se netýkala prezidentovy rodiny. Ženil se dvorní fotograf prezidenta Baracka Obamy Pete Souza.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS