Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Barevné mozaiky i věhlasná třída pouličních umělců. Navštivte Barcelonu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Barcelona je plná krásných modernistických budov, gotických uliček a středomořských pláží. Je obklopena majestátními zelenými kopci. Celou svou návštěvu můžete strávit jen žasnutím nad výhledy.

  Nenechte si ale ujít ani kulturní zážitky v tomto městě plném života. Ať už jste milovník středověké historie, nadšenec do architektury, fotbalový fanoušek nebo vášnivý gurmán, zde jsou místa, kterými můžete zahájit svou návštěvu hlavního města Katalánska.

  Sagrada Família

  Jednou z nejoblíbenějších atrakcí ve Španělsku je Sagrada Família. Katolická bazilika navržená katalánským architektem Antoni Gaudím, který se proslavil prosazováním architektonického stylu známého jako katalánský modernismus. Staví se více než 100 let a očekává se, že bude dokončena až v roce 2026. Přesto originalita a vznešenost jejího designu přiláká každý rok přes 3 miliony návštěvníků.

  Casa Batlló

  Další modernistický zázrak navržený Gaudím, Casa Batlló, je bývalý městský dům postavený pro rodinu Batlló v 19. století. Jeho neobvyklý vzhled bohatý na křivky, přírodní tvary a fasáda z dlaždic připomínajících plazy mu vysloužila přezdívku Casa del Drac neboli Dům draka.

  La Pedrera (Casa Milà)

  La Pedrera se nachází jeden blok severně od Casa Batlló a byla poslední soukromou rezidencí navrženou Gaudím. Budova získala své jméno, které znamená „kamenný lom“, podle drsně vyhlížející fasády. Říká se, že její komínové struktury stoupající k obloze inspirovaly George Lucase při návrhu přileb používaných ve Star Wars.

  Park Güell

  Park Güell je jednou z nejoblíbenějších venkovních atrakcí v Barceloně. Málokdo však ví, že byl původně koncipován jako revoluční sídliště. Antoni Gaudí a jeho patron a přítel Eusebi Güell tuto oblast získali a začali zde stavět modelový dům. Když do projektu nikdo neinvestoval, nakonec ho opustili a později byl darován místní radě a přeměněn na veřejný park.

  Palau de la Música Catalana

  Hudební sál z 19. století, Palau de la Música Catalana, je dílem dalšího velkého katalánského architekta, Lluíse Domènecha i Montanera, který je také známý svými příspěvky do katalánského modernismu. Exteriér paláce se může pochlubit zdobenými sloupy a mozaikami, zatímco uvnitř dominuje hledišti strop z barevného skla.

  Picassovo muzeum

  Pablo Picasso se v dětství přestěhoval do Barcelony a navštěvoval prestižní uměleckou školu La Llotja, než získal svůj první ateliér v Gotické čtvrti. Město zůstalo pro umělce důležitým místem po celý jeho život a Picassovo muzeum je svědectvím tohoto důležitého vztahu.

  La Rambla

  Nejikoničtější ulice v Barceloně, La Rambla, je velký bulvár, který vede od Plaça de Catalunya k nábřeží. Původně ve středověku označoval okraj centra města, než se později stal slavnou ulicí plnou kaváren, obchodů a pouličních umělců. Najdete tu i světoznámý potravinový trh La Boqueria.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS