Více
  -1.2 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Baldwina člen štábu před nešťastným výstřelem ujistil, že je zbraň bezpečná

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Alec Baldwin dostal při natáčení filmu Rust do ruky zbraň, kterou asistent režie označil jako bezpečnou slovy „cold gun“. Rekvizita však obsahovala ostré náboje, když se z ní střílelo, uvádí páteční zpráva z policejního vyšetřování incidentu, při němž přišla o život kameramanka Halyna Hutchins. Informovaly o tom agentura Reuters a server BBC.

  Podle místopřísežného prohlášení okresního šerifa podaného u soudu v Santa Fe v Novém Mexiku výstřel kameramanku zasáhl do hrudi. Režiséra Joela Souzu, který byl za ní, trefil do ramene. Hutchins svým zraněním podlehla, Souzu lékaři ošetřili v nemocnici v Santa Fe, odkud byl později propuštěn.

  Asistent režie Dave Halls, který Baldwinovi rekvizitu podal, nevěděl, že zbraň obsahuje ostré náboje, stálo v místopřísežném prohlášení dle policejního detektiva Joela Cana.

  Americký herec v pátek uvedl, že je z nehody v šoku. Třiašedesátiletý Baldwin známý z akčního thrilleru Hon na ponorku nebo komedií Podnikavá dívka či Beetlejuice prohlásil, že s úřady plně spolupracuje, aby vyšlo najevo, jak se incident ve čtvrtek odehrál.

  Produkce filmu byla okamžitě zastavena. Podle úřadu šerifa dosud nebylo vzneseno žádné obvinění, přičemž vyšetřování stále pokračuje. Baldwin ke střelbě dobrovolně učinil prohlášení, informovalo oddělení šerifa.

  Baldwinovo oblečení potřísněné krví policie společně se zbraní zajistila jako důkaz. Z místa tragédie policisté odnesli také další zbraně a střelivo.

  Podle detektiva k neštěstí došlo na ranči Bonanza Creek jižně od Santa Fe během zkoušky a nebylo jasné, zda jej zachytily kamery. Cano řekl, že rekvizita byla jedna ze tří na vozíku před budovou. Zbraň vzal člen štábu, který vešel dovnitř a podal ji Baldwinovi.

  „Když asistent režie podával pistoli herci Alecu Baldwinovi, zakřičel ‚cold gun‘, což znamená, že rekvizita neobsahuje žádné ostré náboje,“ stálo dle Reuters v místopřísežném prohlášení.

  Během vyšetřování vyvstala řada otazníků v souvislosti s bezpečností na place

  Ohledně pracovních podmínek při natáčení westernu Rust, jehož hlavní hvězdou i koproducentem byl právě Baldwin, vyvstaly pochybnosti.

  List Los Angeles Times a magazín Deadline Hollywood citovaly několik členů štábu a dalších zdrojů z okolí produkce, že šest nebo sedm kameramanů odešlo z natáčení filmu několik hodin před incidentem. Důvodem měly být právě nevhodné podmínky na place. Oba servery také uvedly, že už před tragédií došlo nejméně jednou k neplánovanému výstřelu.

  „Upozorňovali jsme na všechno. Tři týdny nám neplatili, vzali nám hotely, i když jsme o ně ve smlouvách žádali, bezpečnost v souvislosti s covidem byla nedostatečná a k tomu špatné zabezpečení zbraní! Špatná bezpečnost na place, tečka!“ napsal podle serveru Deadline jeden z členů kamerového štábu na soukromou stránku na Facebooku.

  Společnost Rust Movie Productions v pátek na žádost o vyjádření neodpověděla, ale v prohlášení uvedla, že případ vyšetřuje. „Ačkoliv jsme nebyli informováni o žádných oficiálních stížnostech týkajících se bezpečnosti zbraní nebo rekvizit na place, provedeme interní přezkum našich postupů, když je produkce zastavena,“ konstatovala společnost ve svém prohlášení.

  „Není slov, která by vyjádřila můj šok a smutek z té tragické nehody, která vzala život Halyně Hutchins, manželce, matce a námi všemi hluboce obdivované kolegyni,“ napsal Baldwin v pátek na Twitteru.

  Dvaačtyřicetiletá Halyna Hutchins pocházela z Ukrajiny a vyrostla na sovětské vojenské základně za polárním kruhem, uvádí její web. Dříve pracovala jako investigativní reportérka v Evropě. V roce 2015 vystudovala Americký filmový institut a v roce 2019 ji magazín American Cinematographer označil jako jednu z vycházejících hvězd.

  Příspěvek, který dva dny před smrtí sdílela na Instagramu, ji zachycuje usměvavou při jízdě na koni. „Jedna z výhod natáčení westernu je, že když máte volno, můžete jezdit na koni 😊,“ popsala video.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Střelec z Michiganu se před vražděním choval divně

  Střelec z Michiganu se před útokem choval podivně, shodli se učitelé. Na sítích se chlubil pistolí

  Chování Ethana Crumbleyho (15), který je obviněný z vraždy čtyř spolužáků na střední škole Oxford Community v Michiganu, řešily těsně před útokem školní orgány. Student vysílal znepokojivé signály i na sociálních sítích.
  Merkel a Scholz

  Německý parlament bude hlasovat o zavedení povinného očkování

  Německo, podobně jako některé další státy, čelí nejhorší vlně, jakou během pandemie zažilo. Dosluhující kancléřka společně se svým nástupcem Olafem Scholzem dnes uvedla, že německý parlament bude hlasovat o povinném očkování. Země také zavádí další omezení pro neočkované.
  chirurg amputoval špatnou nohu

  Lékařka v Rakousku omylem amputovala špatnou nohu. Musí zaplatit pokutu 2 700 eur

  Rakouský soud uložil pokutu 2 700 eur (zhruba 69 tisíc korun) chiruržce za to, že omylem amputovala pacientovi špatnou nohu.
  Ethan Crumbley: Střelba ve škole v Michiganu

  Střelec z Michiganu Ethan Crumbley (15) bude souzen za terorismus. Čtvrtý student zemřel

  Vyšetřovatelé odtajnili jméno teenagera, který střílel na střední škole v Michiganu. Jmenoval se Ethan Crumbley. Student Justin Shilling (17), jeho čtvrtá oběť, zemřel v nemocnici.
  Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Je čas začít přemýšlet o povinném očkování, vyzvala členské státy EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Některé státy už tuto povinnost vyhlásily.
  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litevská vláda ve středu oznámila, že ve snaze zabránit pašování migrantů požádá parlament, aby od 10. prosince na hranici s Polskem vyhlásil výjimečný stav.
  Reklama
  Reklama
  Reklama