Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Angličané znají trest za finále EURA. Prázdné ochozy ve Wembley, k tomu tučná pokuta

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letošní mistrovství Evropy ve fotbale už dávno skončilo, jeho dozvuky se ale řeší ještě ve druhé polovině října. Důvod? Řádění anglických fanoušků při semifinále a finále. Za své chování si teď Fotbalová asociace Anglie vyslechla trest. Ten mocnáře z britských ostrovů zklamal, naprosto ho ale uznávají.

  V letošním roce bylo na programu fotbalové EURO. Věhlasný turnaj těch nejlepších týmů Evropy se přesunul na letošek z loňského roku, který výrazným způsobem sužovala pandemie nemoci covid-19. Ani teď ale neměli hráči ani fanoušci na růžích ustláno.

  Ještě navíc, když se poprvé v dějinách ME hrálo na různých místech. Budapešť, Amsterdam, Řím, Baku. A pokračovat bychom mohli dál a dál. Semifinálové boje a zápas o titul se ale hrál na jednom místě. Pořadatelé z Londýna se ale při bitvách ve Wembley nepředvedli zrovna v ideálním světle.

  Angličtí fanoušci bučeli při hymně soupeřů, laserem svítili do tváře brankáře Dánska a vrcholem všeho pak byla rvačka s policií. Celkem 19 zraněných policistů a 86 zadržených chuligánů. Tak dopadl pokus o vniknutí na finále bez lístku.

  Fotbalová asociace Anglie si teď vyslechla za řádění trest.

  Pokuta plus zavřené Wembley

  Anglie se bude muset při následujícím domácím zápase smířit se zavřeným Wembley. Tak zní trest pro Angličany. K tomu navíc budou muset na Ostrovech zaplatit i tučnou pokutu. Fotbalová asociace chce po zástupcích anglického fotbalu 100 tisíc eur, tedy asi 2,6 milionu korun.

  „Rozhodnutím UEFA jsme zklamaní, ale uznáváme ho. Ohavné chování několika jedinců, které vedlo k otřesným scénám ve Wembley, odsuzujeme a mrzí nás, že někteří z nich se dostali na tribuny,“ tvrdí v oficiální prohlášení FA.

  „Jsme odhodlaní zajistit, aby se něco takového už nikdy neopakovalo. Proto jsme pověřili nezávislou komisi, aby vyšetřila všechny okolnosti. Nadále také spolupracujeme s úřady, aby byli odpovědní jedinci dopadeni a potrestáni,“ dodává.

  Pověstným anglickým „hooligans“ tak úsměv lehce zvadl. Za chování během EURA je kritizuje celý fotbalový svět a teď navíc musejí přijmout také fakt, že FA zadělali na problémy. Je jasné, že někteří se na fotbal v dohledné době jen tak nepodívají.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama