Reklama

Alkohol na ulici? Nepřípustné. Sportovci si v Tokiu dali drink a hrozí jim trest

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Organizátoři olympijských her v Tokiu nastavili tvrdá koronavirová opatření, která zakazují třeba i konzumaci alkoholu na ulici. Právě toto nařízení porušili v olympijské vesnici někteří sportovci a další členové týmu, kterým teď hrozí postih.

Za normálních okolností by to asi nebyl problém. Kvůli strachu z šíření koronaviru ale v Tokiu organizátoři zakázali pití alkoholu ve skupinách a na veřejnosti. Sportovci a další členové výprav si občerstvení tohoto rázu mohou přinést do olympijské vesnice, musejí ho ale konzumovat jen na svých pokojích.

Alkohol v parku? Volejte policii

Nařízení fungovalo až donedávna. „V noci 31. července bylo několik sportovců a členů týmu v parku v olympijské vesnici a pilo alkohol,“ přišel se zjištěním ředitel organizačního výboru Toširo Muto. Na místě dokonce zasahovala policie. Není ale jasné, o jakou výpravu šlo, ani jaké tresty jsou ve hře. „Aktuálně situaci řešíme a na základě výsledků zaujmeme vhodný postoj,“ doplnil Muto.

V nejhorším případě hrozí vyloučení z olympiády. Jako u Gruzínců

Při porušování pravidel jsou v Tokiu pořadatelé nicméně striktní. Doplatili na to už olympionici z Gruzie Važa Margvelašvili a Laša Šavdatuašvili. Stříbrní medailisté z juda vyrazili na prohlídku Tokia a když se vrátili, tak se dozvěděli, že za „zjevné a vážné porušení“ pravidel jsou vyloučení z olympijských her.

Na cestě z vesnice je prý u východu nikdo nezastavil, takže si mysleli, že mohou jít ven, aby si trochu pročistili hlavu po náročnému programu i pobytu v tzv. bublině. Naštěstí pro Gruzínce už své soutěže absolvovali. Za chování judistů se gruzínská ambasáda už každopádně omluvila.

Sex je absolutně nepřípustný, podávání rukou taky

Ještě striktnější než s alkoholem jsou pořadatelé při dodržování sociálního distancování. Sportovci dostali asi třicetistránkový manuál, v němž se dočtou, že si třeba nesmí podávat ruce nebo se objímat a sex je pak naprosté tabu.

Navzdory zákazu intimního kontaktu se organizátoři nakonec rozhodli, že sportovcům rozdají dle tradice kondomy.  Ochranné prostředky ale mají použít až odcestují z Tokia. Alkohol mohou zkonzumovat alespoň už v Japonsku.

Přes všechna opatření mělo podle posledních údajů v rámci her v Tokiu pozitivní test na koronavirus 264 lidí, z toho 27 sportovců. Nikdo z nich ale neměl vážný průběh nemoci. 

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Alisson Becker

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City...

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.
Reklama
Reklama
Reklama