Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Adobe Lightroom umí nyní upravovat i videa

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V nejnovější verzi aplikace Lightroom společnost Adobe konečně přidala velmi žádanou funkci: podporu videí. Jak uvedl server PetaPixel, pro videa můžete nyní používat stejné ovládací prvky úprav jako pro fotografie, a dokonce mezi nimi kopírovat a vkládat nastavení.

  Společnost Adobe to včera oznámila na svém blogu. A dále uvedla, že všechny nové funkce se začnou „zavádět dnes a do konce týdne budou k dispozici všem“.

  Ovládací prvky aplikace Lightroom jsou většinou lidí vnímány mnohem intuitivnější pro úpravu vzhledu obrazu než tradiční nástroje pro úpravu videí. Bude se jednat o velký přínos pro tvůrce, kteří se věnují jak videu, tak fotografování, ale dávají přednost ovládacím prvkům Lightroomu.

  https://twitter.com/verge/status/1536867351399890944

  Na videu můžete použít libovolné předvolby, včetně předvoleb Premium a doporučených předvoleb Lightroomu s umělou inteligencí. Lightroom nyní také podporuje základní střih videí. Nové funkce se většinou týkají pouze aplikace Lightroom, nikoli Lightroom Classic. Ten podporuje jen omezené úpravy a ořezávání videa v režimu Library, ale nepodporuje pokročilé úpravy v modulu Develop.

  „Představujeme si, že editace videa v Lightroomu bude určena pro tvůrce, kteří mají zájem o stejný vzhled svých snímků a jednotlivých videoklipů pomocí editačních nástrojů v Lightroomu,“ uvedla společnost Adobe v rozhovoru pro PetaPixel.

  „Video, a často i jednotlivé videoklipy, se dnes velmi často sdílí na sociálních sítích (stále častěji než fotografie). Nechceme, aby zákazníci, kteří chtějí, aby jeden videoklip vypadal co nejlépe pro sociální média, museli kvůli tomu vystupovat z pracovního postupu Lightroom. Kromě toho chceme všem fotografům, kteří sdílejí fotografie i videa, umožnit dosáhnout stejného vzhledu jak u fotografií, tak u videí.“ uvedl Benjamin Warde, produktový manažer pro Adobe Lightroom.

  Aplikace se ale jinak stále bude zaměřovat na fotografie

  Lightroom se ale nepřeměňuje na aplikaci zaměřenou na videa. Videa nelze například uspořádat do časové osy. Pokud byste tedy chtěli barevně upravit filmovou scénu, museli byste přecházet od záběru k záběru a po cestě kopírovat úpravy. Nové funkce jsou spíše určené pro fotografy, kteří náhodou pořídí několik krátkých klipů během natáčení.

  Společnost Adobe tvrdí, že videa upravené v aplikaci Lightroom nejsou nijak komprimována. Při exportu videa z aplikace Lightroom je nové video (které zahrnuje všechny úpravy a ořezání) vysoce kvalitní MP4 s kodekem H.264 nebo H.265 pro HDR video.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS